Potrat.

17. července 2014 v 14:28 | Sodomagor. |  articles by alphabet
👶 | via Tumblr

V dnešní době je potrat strašně moc omílané téma.
Je potrat špatný, nebo není? Jak pro koho. Nechci se teď bavit o potratech, za které ženy nemůžou. Ale spíš o těch umělých. Nepochopím, jak v dnešní době, může někdo nechtěně otěhotnět. Vždyť je tolik možností jak se chránit, různá tělíska, gely, antikoncepce.
Smutné je, že páry, které se snaží o dítě roky, pořád nemají to štěstí. Ale 15 letá holka, která spí s každým klukem, hned otěhotní. V našem městě se teď udává nový trend. A to ten, že každá druhá ( a to myslím fakt vážně) je kolem 16 let těhotná. Znám slečnu, která by teď po prázdninách měla jít nejspíš do druháku, je ji 16 let. Měla kluka a samozřejmě, že se spolu vyspali a ona otěhotněla. Věděla, že je ve třetím měsíci těhotenství, ale nikomu to neřekla, ani tomu klukovi a ani rodičům, protože to dítě si chtěla nechat. Za měsíc v srpnu má rodit a čeká chlapečka. WHAT?! Na jednu stranu je od ni zodpovědné, že si to dítě chtěla nechat i přes vsechny následky, ale vždyť je to ještě svým způsobem malá holka. Nemá dokončené vzdělání, ten kluk teď má dvě práce, aby to dítě byli schopni uživit. Vážně je to k smíchu, že dítě čeká dítě.

Pokud otěhotní žena, která nemá skoro žádné peníze, chlap ji opustil a ona by neměla jak uživit dítě, tak to chápu, že by šla na potrat. Protože pro to dítě by to bylo hrozné. Vyrůstat v rodině, která mu není schopnat zajistit pěkné dětství, dobrou stravu, vzdělání.

<3

Já proti potratům nejsem, je to vlastně rozhodnutí té určité ženy. Jestli se ona necítí mít dítě, a ví, že by mu nemohla poskytnout co by potřebovalo, tak si myslím, že je to správné rozhodnutí. Je dobře, že tady ta možnost je, ale rozhodně mi nepříjde, že by to bylo něco super, s čím můžou ženy dopředu počítat, pokud zapomenou na ochranu. Je to takové nejkrajnější řešení podle mě.
Každý má právo na život, to je pravda. Ale jak by bylo tomu dítěti kdyby se narodilo, mladá 16 letá hloupá matka by ho šoupla do dětskýho domova a ono by tam vyrůstalo? Mě by to asi strašně mrzelo, kdybych věděla, že mě moje máma nechtěla, tak jsem zůstala v dětském domově.
Děti nechci, nemám ráda děti. Nechápu to, jak na ně každý šišlá, že je to roztomiloučký, ne není. Možná do budoucna změním názor, ale pochybuju. Ale nemyslete si, že jsem nějaký kanibal, co děti z celého srdce nenávidí, a nejradši by je zabil. To rozhodně ne. Já to s těma dětma nějak v jedné místnosti přežiju, dokonce se snažím být i milá, ale to je asi tak vše.
Kdybych náhodou zjistila (doufám, že ne!), že jsem těhotná, šla bych určitě na potrat. Protože vím, že nejsem mateřšký typ, nedala bych tomu dítěti lásku, nezajistila bych mu krásné nezapomenutelné dětství a asi bych se o něj nedokázala postarat. A ničit mu život kvůli tomu, že jsem byla nezodpovědná, to určitě nechci.

Co by jste udělali vy, kdyby jste otěhotněli? Šli by jste na potrat, nebo si dítě nechali? Jaký je váš názor na potrat?

 


Komentáře

1 Tess | Web | 17. července 2014 v 16:06 | Reagovat

Tyhle 16-ti leté slečny vážně nechápu.

2 Michaela. | Web | 17. července 2014 v 16:20 | Reagovat

Mě to taky nebaví se o to starat , proto si vybírám kytky , který moc péče nepotřebují. :D S tím nápisem na zeď , taky jsem nad tím přemýšlela , ale když jsem viděla ty ceny na internetu , tak jsem usoudila , že možná nějakej klikihák si tam udělám sama. :D A postel ? Nemůžu se dočkat až budu mít velkou , já už vždycky nevim kam mám dát ruce kam mám dát nohy , ale když spím na větší posteli tak to teda vím moc dobře. :D Teda , moc děkuju. :)

Je to každého věc , ale kolem sebe mám miliony mladých holek , které jsou těhotné nebo dokonce už děti mají. Panebože , samy ty holky přijdou o svoje mládí , a to dítě stejně nedostane všechno co potřebuje , protože prostě to v těch holkách není. A když teda vím , že děti nezvládnu , že bych ho neuživila , tak se panebože budu nějak chránit ne.  Většina holek to odůvodní tak , že nemají na antikoncepci a s kondomem to není ono. No tak radši si užijou sex , otěhotní , a vlastně zabijou dítě. Ježiši. (Jsem celá rozčílená z toho) :D Protože je mi těch dětí po tom líto , já miluju děti, ale prostě.. Nebo když nějaký ultra mega fetáci mají dítě , no si to tam před nim píchaj a jenom zázrak to že dítě je aspon trošku zdraví. Násilnící , fetáci a takovýhle nižší vrstvy lidí , by vůbec děti mít neměli. Ani zvířata nic prostě.
No ovšem , kdyby se to stalo mě , že bych náhodou otěhotněla , se tady roziluju nad tím , ale asi bych si to nechala , zase vím , že by mi třeba pomohla mamka... ne já vlastně ani nevím. :D Prostě jsem jenom chtěla říct , že v tomhle věku se mi to nestane , já se chráním. A chránit se budu , a až budu vědět , že jsem nějak zabezpečená , že jsem dokončila všechno co jsem chtěla , budu mít všechno co pro dítě potřebuju , a budu vědět že na něj nejsem sama , tak ano..
To jsem možná zase napsala blbost , ale prostě mě to fakt rozčílilo. :D :D
Ne moc hezky si to napsala , a dobrý téma.

3 kelly145 | Web | 17. července 2014 v 16:37 | Reagovat

Tak ja už mám 19 pomaly dvadsať rokov, tak  je to iné, priateľa mám stáleho už tri roky tak že ak sa mi to nestalo neplánovane doteraz :D náhoda je ale blbec že? nechápem ale ako je možné že keď ja som si to vedela strážiť, prečo to nevedia aj ostatné dievčatá, alebo mladé páry. Potrat ako taký neschvaľujem, ale je to na každej žene ako sa k tomu postaví, je možné mať krásne detstvo aj keď nie ste veľmi pri peniazoch... v prvom rade si treba dávať pozor aby sa takáto vec nemusela riešiť. Ja teraz by som to nespravila, nech to už znamená čokoľvek :)

Pekný článok :) rada ich čítam

4 Calistka | Web | 17. července 2014 v 17:11 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Taky nejsem proti potratům, ale děti bych určitě chtěla, mám je ráda a prostě super, ale nejsem ten šišlající typ.
Nechápu jak mladé slečny mohou vychovávat dítě, to pak není výchova a prostě je to hrůza. Neschvaluji to. Nejlepší je dávat prostě pozor, dnes je opravdu hodně možností a toto je jen a jen o zodpovědnosti!

5 Calistka | Web | 17. července 2014 v 17:46 | Reagovat

:) No už aby mi došla krabička, už se těším a mají vycházet okolo 20, ale určitě zase dojdou pozdě a kdo ví kdy! :D

6 monbella | Web | 17. července 2014 v 18:38 | Reagovat

Dítě nemůže za to , že přišlo v nevhodnou chvíli, za to si nezaslouží aby mu doktoři utrhali ruce apod. (viz přístupná videa na youtube, kde je potrat, resp. interupce natočena). Nesouhlasím s umělým přerušením těhotenstvím...

7 Clary-Clair | Web | 17. července 2014 v 19:17 | Reagovat

Tohle téma moc nemám ráda. Je mi líto, že jsou potraty v "módě". Já bych na potrat nidky nešla.
Někdy přemýšlím nad těma teenage matkama a uvažuju, co bych dělala já na jejich místě.

8 Tyna* | Web | 17. července 2014 v 19:26 | Reagovat

Jé děkuji )) Jinak si myslím, že potraty jsou dobrý, ale jen když ví, že se dítě narodí nějak nemocný, postižený apod..to si myslím, že je to lepší, než aby byl chudák pak, jinak nechápu dnešní holky v 15,16,..na hlavu fakt

9 Van. | Web | 17. července 2014 v 19:36 | Reagovat

Potrat. Téma, které se poslední dobou řeší často. Nemůžu ani říct, jestli jsem nebo nejsem pro potrat.
Šestnáctileté holky prostě nemůžou vychovávat malé dítě. Ve většina případech, kdy si holka nechá dítě, ho musí stejně vychovávat její matka. Přidělávají starsoti nejen sobě, ale i rodičům a okolí.
Nad potratem by se mělo uvažovat ve chvíli, kdy není jiná možnost. Je spousta párů, které by si dítě přálo a nemohou ho mít. Já bych určitě využila této možnosti a dítě dala do jejich péče s tím, že budu vědět, že se o něj dobře postarají.

10 saanjela | Web | 17. července 2014 v 19:37 | Reagovat

malé děti nemusím. Nemám ráda jak se pořád věší na krk, křičí a piští. Bohužel mám vždycky to "štěstí" že mě si takové dítě zrovna vybere, ikdyž má výběr z 20 ti jiných :D na naší škole byla jednu dobu taková aférka, že nějaká 12ti letá holka čeká dítě. mě to taky řekla :D no a teď? říká že to byla sranda, ale o tomhle by se podle mě vtipkovat nemělo..:) :D

11 Marjánka. | Web | 17. července 2014 v 20:42 | Reagovat

To se dost divím, že se mu v tom horku nechtělo do vody. :O :D A děkuji. :)

Tak já se k tomu také vyjádřím. Před časem, asi v březnu, jsem si myslela, že těhotná jsem. Jenže já jsem ten typ, co si přečte příznaky těhotenství nebo nějaké nemoci a už v tom jsem. Dokonce se mi to opozdilo asi o 3 týdny, takže jsem měla nahnáno. Ale bylo to ze stresu, nebyla jsem těhotná. Musím říct, že ve chvíli, kdy jsem si dělala těhotenský test, tak jsem málem chcípla, jak mi bylo. Jen ta představa, že by tam byly dvě čárky... Četla jsem si spoustu článků o potratech a tak. Ono je to hlavně psychicky náročný. Vážně nevím, co bych dělala. Jo, asi bych to podstoupila, ale když se teď ohlížím zpět a vzpomínám na toho idiota, měla bych hodně v prdel* život. To je opravdu těžký. Lukáš mi říkal, že pokud náš vztah bude trvat více než 6 let a nic se nestane, tak to nemá smysl. Byl s holkou 6 let a nic, ani svatba. A já tak přemýšlela, nevím, jestli půjdu na vejšku a nejsem si stoprocentně jistá, že on je ten pravý, ale třeba za 3, 4 roky bychom se mohli vzít a uvažovat o rodině. Ale odbočila jsem od tématu. :D
Moje spolužačka ze základky otěhotněla asi ve 14 letech, teď někdy jí bude 17. Nechala si to, jestli má zkažený život, to nevím... Ale koukala jsem, že je asi hubenější než já. :O :D Teď půjde do druháku, takže jen šla o rok déle na střední.
Vážně to je složité téma, já sama nedokážu říct, co bych dělala, záleží na partnerovi, rodině... :)

12 Andy | Web | 17. července 2014 v 20:47 | Reagovat

psala jsem na tohle seminárku.. a podle mě je to čístě rozhodnutí ženy jako takové, proto bych rozhodně potraty nezakazovala. protože si představ je ti 30 máš 2 děti a omylem otěhotníš a přitom další nechceš a ani mít nemůžeš, protože byste to neuživili... nevím, ani nemám nic proti tomu aby holka měla dítě v 17, když je zajištěná a má třeba staršího přítele. nevidím na tom nic špatnýho :)když tady tak čtu ty komentáře, že to neschvalujete mít takhle brzo dítě, když se kouknete do minulosti, bylo to normální, tak proč by ne teď? když to dítě chtějí ať ho maj, hlavně když to budou milovat :) mám 3 kamarádky, který máma měla v 16 nebo 17 a jsou to slušný holky , dobře vychovaný a všechny vychovávali to dítě samy bez svých rodičů..

13 Barush | Web | 17. července 2014 v 21:16 | Reagovat

Já malé děti ráda mám. Ale přijde mi špatné otěhotnit takhle brzo, jenže to si způsobí ta holka a ne, že tak najednou se jí tam něco objevilo. Jak říkáš, spíš mi je líto zamilovaného ppáru který furt čeká a nejde to. Potom se vyspí holka s miliony klukama a pak se diví že je těhotná. Každopádně já jsem proti útratě, protože vím, že bych nebyla asi tak blbá a neotěhotněla v patnácti letech.

14 Denia | Web | 17. července 2014 v 21:24 | Reagovat

Je to dost blbý.. v šestnácti dítě.. jasně, před nějakejma sto rokama to bylo normální, ale teď? Teď v naší republice nemůže sehnat práci pomalu ani vysokoškolák, natož holka, co třeba nedokončí střední kvůli dítěti.
Vždycky se říká, že člověk je pevně rozhodnutý, ale jakmile dojde na lámání chleba, najednou neví. Takže težko říct, ale naši by mě zabili, takže bych umřela i já :D. Ne, to asi bylo hnusný, ale přijde mi to sobecké i k rodičům.. protože kdo se o to dítě bude starat, když bude studovat? Jasněže její máma, pokud je aspoň trochu nad věcí, ale i tak.. je to moc brzo, je třeba si užívat mládí, protože pak už to nikdy nebude jako dřív.

15 Jess | Web | 17. července 2014 v 21:24 | Reagovat

V týhle době se asi není čemu divit.
Ve škole jsme měli přednášku o tom všem jak se máme chránit atd... A ta paní co přednášela nám řekla ať si dáváme sakra velkej pozor, že ví že jsme na sex ještě mladý, ale že se to stát i tak může, protože před náma měla přednášku ve škole v Poličce no a co myslíte?
12 ti letá holka je těhotná. To je k smíchu, aby dítě odnosilo dítě a zároveň to je i k pláči.
A teď k otázkám.
Je mi 12 na sex mám ještě dost času a nikam spěchat ani nebudu.

16 FuckedMia | Web | 17. července 2014 v 22:03 | Reagovat

Já bych si dítě nechala, jsem vážně proti potratům, nenávidím jenom to slovo. Je to tak strašně nepřirozené! Kdybych něco takového někdy udělala, asi bych to nepřenesla... když takhle mladý holky chcou mít sex, tak si mají dávat pozor...

17 malaika-hatia | Web | 17. července 2014 v 22:36 | Reagovat

To je těžké téma. Rozhodovala bych se podle toho, jaká by na to dítě čekala budoucnost, jestli bych měla finance na zabezpečení alespoň toho nejnutnějšího a taky něčí podporu (nejlépe otce dítěte, v horším případě alspoň svých rodičů). Je hrozné o tom takhle přemýšlet. :D Jinak teď už jsem ve věku a situaci, kdy bych si dítě nechala, kdyby se tak náhodou stalo, ale nechci, aby se to stalo! :D
A mimochodem taky jsem dřív děti nechtěla vůbec, byla jsem na tom jako ty a pak jsem se s tou myšlenkou pomalinku začala smiřovat a najednou mi to přijde úplně normální. :)

18 Kubi | Web | 17. července 2014 v 22:40 | Reagovat

No... tohle je těžké... V podstatě na potratu to dítě už zabiješ, což mi přijde někdy kruté, ale zároveň, v některých případech, třeba i nutné... V 16 bych dítě taky nechtěla a asi šla na potrat... Znám holku, která měla v 15 dítě... Je to fakt síla... Já děti sice ráda mám a v budoucnu plánuji... Ale teď bych je rozhodně ještě nechtěla...

19 oliviecupstyle | Web | 17. července 2014 v 22:44 | Reagovat

Mám 16 let,a kdybych dneska zjistila že jsem těhotná? asi bych první říkala,musím jít na potrat. Nedokážu říct co bych dělala,protože nevím. Potrat je opravdu něco hrozného a ty lidi mají možnost,přece nemusí to dítě si nechat mohou ho dát jiným kteří ho potřebuji a nemohou mít. Nevím jak bych to udělala já,ale vím jistě že panna budu ještě dlouho :)

20 Narween Black | Web | 17. července 2014 v 22:57 | Reagovat

Záležalo by na tom ako by sa k tomu postavili rodičia. Lebo ako 17 ročná oná, bez vzdelania, bez peňazí, bez podpory rodiny a s deckom v bruchu (neskôr na krku)by som asi najlepšie nedopadla, či ? Záležalo by na tom s kým by som to dieťa mala... Sakra, záležalo by na hrozne veľa veciach. V prípade, že by to bolo viac-menej ideálne (rozumej podpora rodiny a pod.) tak by som si dieťa nechala. Why not ? Možno to tak malo byť... u nás v rodine by sa ďalší drobec stratil :D My ich máme malých detí kvantum a byť mamou by mi nejako asi ani príliš nevadilo. Nie som síce s tou myšlienkou stotožnená ale... neviem, asi by som zaťala zuby, predýchala to a šla do toho. Proste, let´s do it!
Potraty akceptujem. Je to každého slobodná voľba ale ja by som sa s tým po psychickej stránke zrejme nikdy nevyrovnala...

21 Ronnie Sparks | E-mail | Web | 18. července 2014 v 11:18 | Reagovat

Na potrat bych nikdy v životě nešla :-) i kdyby mi bylo 15 tak bych si to nechala. Vím, že by mi rodiče pomohli i když by byly hodně zklamáni.
Dneska mi je 20 a bohužel se na dítě ještě necítím, ale opět bych si ho nechala. Myslím si, že by někde měli dávat zadarmo kondomy, bylo by méně nešťastných. Protože plno lidí nemá ani na kondomy natož na pilulky.

22 Erička | Web | 18. července 2014 v 16:49 | Reagovat

Ten gif je roztomilej :) Asi bych nedokázala jít na potrat :)

23 Romi | Web | 18. července 2014 v 18:39 | Reagovat

Souhlasím s tebou že je to na té ženě. Ja bych asi šla pač zatím do budoucna děti neplanuji a navic, když clovek nema praci vlastní dum co by s ním dělal dítě stojí velké vydaje v dnesni dobe je dítě luxus :) jen plíny 300kc a sunar o tom ani nemluvím :(

24 Chica con sueños | Web | 18. července 2014 v 18:48 | Reagovat

V dnešní době má opravdu dítě dítě... já nevím, jestli je to IN mít dítě v 16ti letech nebo co. Já být na místě těhotné 16ti leté holky, nechám si to vzít, protože jak jsi sama napsala, nedokázala bych mu zajistit nic.
Btw já děti mám ráda, ale rozhodně je teď neplánuji a to je mi 20let (nemám chlapa a i kdybych měla, tak si ještě pár let počkám :D )

25 cincina | Web | 18. července 2014 v 22:10 | Reagovat

Já si neumím představit, co bych dělala, kdybych byla v tom. Radši si to ani představovat nechci.
Vůbec nevím, jak bych se zachovala, ale v téhle době bych si to asi nechala vzít. I když mi je jen 18, tak si myslím, že bych to nezvládla...jako postarat se a tak.
A zatím děti ani nechci:)

26 Sabí | Web | 19. července 2014 v 13:41 | Reagovat

podle mě je to prostě blbostt.. aa tak když nechceš dítě, tak to prostě neděláš bez kondomu,nebo bez pilulek nebo tak ne? prostě se mi ot zdá jako hovadina.
u nás na škole byla devátačka těhotná a ted porodila děcko.
prostě měla bych zničený celý život, to fakt ne..
zdá se mi to prostě absurdní!
jako chápu,že třeba nějaká 15-ti letá holka . dělá to.. otěhotní a jde na potrat. ale podle mě je to její blbost, že se prostě nechránila:))

27 Naty | E-mail | Web | 26. července 2014 v 14:52 | Reagovat

Veľmi pekne si to napísala. Zo všetkých strán. Aj ja mám takmer taký istý názor na potraty. Čo by som spravila kebyže otehotniem? No...dosť ťažká otázka, pretože by to záviselo kedy, za akých okolností a hlavne s kým. Kedysi som hovorila, že by som to v živote nepodstúpila, keďže som dosť veľký ľudomil, ale po čase som zistila, že radšej potrat ako vychovávať dieťa v nedôstojních podmienkach alebo mu zničiť detstvo v detskom domove.

28 Drzounka | Web | 3. září 2014 v 17:15 | Reagovat

Já potraty sama neuznávám, v životě bych nešla na umělej potrat.. i kdyby na to dítě nebyly žádné finance.. Přece nezavraždím ten úžasný život co se ve mě vyvíjí.. Strašně mě to fascinuje.. :) To bych to dítě radši pak dala k adopci kdyby to bylo hodně vážné.. Taky mě mrzí že když se nějaký pár snaží o dítě a prostě se jim to nedaří.. Těm *holčičkám* Bych nejradši dala pás cudnosti.. když už chceš šu*at tak ať aspoň bez následků.. -_- Jako ano, je pravda že to dítě by bylo v děcáku, ale ber to z jiné strany, pokud to je novorozenec tak o něj mají mladší páry větší zájem.. Takže nějak bych se netrápila tím, že by to dítě bylo v děcáku.. miminka mají velkou šanci na to, že je někdo adoptuje.. Kdybych otěhotněla.. Určitě bych na potrat nešla.. to bych se na sebe pak ani nemohla podívat do zrcadla.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama